Dzień Życzliwości w SLO

„Życzliwość to język, który słyszą głuchy i niewidomy widzą”.

Mark Twain

Hallo World Day to święto wywodzące się z USA. Zostało ustanowione w 1973 roku w proteście przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Jego idea do dziś jest niezmienna – bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy.

W tym roku nasza szkoła przyłączyła  się już po raz jedenasty do obchodów tego święta. Szkolnymi koordynatorami tej akcji były: p. Władysława Góral,  p. Alina Budkowska p. Marzena Szarama, p. Małgorzata Olejarczyk, p. Monika Sawa – Kołodziejczyk  we współpracy z uczniami z Samorządu Uczniowskiego.

Uczniowie w czasie przerwy mogli złożyć życzenia i pozdrowienia na „Szkolnym Drzewku Życzliwości” znajdującym się na holu szkoły. Reprezentanci Samorządu Uczniowskiego: Katarzyna Szewc, Jakub Ziętek, Jakub Cagara oraz  Mateusz Kupiec i Rafał Witkowski  we wszystkich klasach pierwszych przeprowadzili zabawę „Pucharek Życzliwości” zbierając pozdrowienia, które również wyeksponowano na drzewku. Kolejnym elementem zabawy były „Ulotki zrywki” zamieszczone przy salach szkolnych. Każdy potrzebujący mógł zerwać i zabrać ze sobą karteczkę z miłym przesłaniem. Zabawy te miały na celu zintegrować całą społeczność szkolną.

Podsumowując akcję "Życzliwi w SLO" przygotowaną przez bibliotekę szkolną i Samorząd Uczniowski z okazji Międzynarodowego Dnia Życzliwości, chcemy podziękować wszystkim klasom pierwszym za wspólną zabawę.

Nie zapomniano również o bezdomnych zwierzętach. Zaprosiliśmy całą społeczność szkolną do akcji” Nakarm Psiaka i Kociaka” zbierając dla nich akcesoria, karmę oraz nakrętki. Podsumowanie tej akcji odbędzie się w grudniu 2023r.