„EKO PLANETA" - Wyniki KONKURSu PLASTYCZNego

W  kwietniu 2024 r., nauczyciele  bibliotekarze p. Władysława Góral, p. Alina Budkowska wspólnie z  nauczycielami  plastyki p. Barbarą Skrzypek i p. Ewą Konieczny zorganizowały  konkurs  plastyczny  „Eko planeta”.

Konkurs  plastyczny  skierowany  był  do  uczniów  klas  pierwszych  liceum. Uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną, zawierającą przekaz- jak dbać o planetę. Pierwszoklasiści mogli  zastosować dowolną technikę plastyczno- techniczną.

I miejsce zajęły: Wiktoria Bielak i Maria Górska  kl. 1B,

II miejsce: Amelia Nagórna  kl. 1H, Martyna Tokarz kl. 1D oraz  Szymon Zdonek kl. 1C,

III miejsce: Karolina Jakubik z kl. 1H, Wiktoria Bednarczyk  kl. 1C oraz Dawid Bałut  kl. 1C

Zwycięzcy konkursu  otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.

Wyróżnienia: Marek Cichoń kl. 1C, Amelia Janeczko kl. 1A, Bernadetta Schiano kl. 1F, Karolina Brzyska kl. 1B, Lena Kołodziejczyk kl. 1E, Tomasz Cichoń kl. 1H, Weronika Śliwiak kl. 1E, Kinga Kuśmider kl. 1J, Matylda Kowalska kl. 1B, Paulina Bułdak kl. 1H, Patryk Stefanik kl. 1F, Piotr Sobiło kl. 1C, Kinga Bednarz kl. 1A, Oliwia Hausner kl. 1B, Sara Wydra kl. 1E, Zuzanna Wołoszyn kl. 1C, Katarzyna Kania kl. 1B, Klaudia Nowak kl 1D, Agata Drozd kl. 1B, Wiktoria Kluk kl. 1E, Ania Staszowska kl. 1B, Aleksandra Pędrak kl. 1E, Roksana Wdowiak kl 1B, Artur Frank kl. 1C, Julia Krasoń kl. 1A, Zuzanna Tokarz kl 1J, Milena Fus kl. 1B, Piotr Pasieka kl. 1C, Zuzanna Tofil kl. 1E, Milena Piotrowska kl. 1D, Mateusz Wiśniewski kl. 1C.

Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy o ochronie środowiska i zagrożeniach wynikających z rozwoju gospodarczego; zapoznanie uczniów ze świadomym działaniem na rzecz poprawy naszego klimatu zaczynając od segregacji odpadów, dokonywania świadomych wyborów w kwestii zużycia energii elektrycznej,  recykling i ekologiczne zakupy czy  oszczędzanie wody.

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia wystawy prac plastycznych uczniów klas pierwszych, która znajduje się na w czytelni biblioteki szkolnej oraz na korytarzu obok biblioteki..

Działania ekologiczne mają ogromną moc sprawczą, ale nie wystarczy tylko o nich mówić. Ważne są realne działania, za które Ziemia z pewnością nam podziękuje.