IV MIĘDZYNARODOWA EDYCJA VIII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI BICIA REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE

30 października 2023 r.  po raz trzeci nasza szkoła przystąpiła do „IV Międzynarodowej Edycji VIII Ogólnopolskiej Akcji Bicia Rekordu  w Czytaniu na Przerwie”, wzięło w niej udział 964 osób.

W tym dniu, po raz kolejny, zrobiliśmy sobie przerwę. I to przerwę nie byle jaką, bo przerwę na czytanie:  w klasie, na schodach, w czytelni, na korytarzu, na ławeczkach w szatni, na trybunach w  sali gimnastycznej, czy w kawiarence.

Na holu szkolnym przygotowano wystawę „Uczniowie polecają!” z propozycjami książek  polecanych przez uczniów, które posiada biblioteka szkolna.

Uczniowie i nauczyciele wypożyczali swoje ulubione książki, robili sobie zdjęcia na tle wystawy lub w dowolnym miejscu naszej szkoły. Tym samym - polecając  książki całej społeczności szkolnej. Nauczyciele bibliotekarze: p. Władysława Góral i p. Alina Budkowska były koordynatorami akcji, które we współpracy z opiekunem radiowęzła p. Tomaszem Zontkiem i nauczycielami SLO: p. Mateuszem Zyburą, p. Marzeną Szaramą, p. Dorotą Woś oraz p. Teresą Mastalerczyk, przeprowadziły akcję w naszej szkole. Audycję przez radiowęzeł szkolny  poprowadzili uczniowie:  Natalia Religa, Alicja Zawół i Błażej Butryn- redaktorzy gazetki szkolnej „The Norwid Times”.

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia filmiku z przebiegu akcji.

Akcja została zorganizowana z okazji Międzynarodowego Miesiąca bibliotek Szkolnych.