"Józef Piłsudski - myśli i słowa" - konkurs plastyczny

W  listopadzie 2023 r., nauczyciele  bibliotekarze p. A. Budkowska i p. W. Góral z  nauczycielami  plastyki p. B. Skrzypek i p. E. Konieczny zorganizowały  konkurs  plastyczny  „Józef Piłsudski – myśli i słowa”.

Konkurs  plastyczny  skierowany  był  do  uczniów  klas  pierwszych  liceum. Uczniowie mieli zapoznać się z myślami i cytatami Józefa Piłsudskiego o Polsce, niepodległości i rodzinie, a następnie wykonać portret Marszałka wpisując w niego wybrane, najpiękniejsze słowa i przesłania Tego Wielkiego Patrioty.

I miejsce – Lena Kołodziejczyk kl. 1E

II miejsce – Laura Wojtak kl. 1E

III miejsce – Maria Górska k. 1B i  Gabriela Klimek kl. 1B

Wyróżnienia: M. Kołodziejska 1G, W. Bielak 1B, K. Nowak 1D, O. Kozak 1E, R. Wdowiak 1B, Z. Tofil 1`E, J. Popek 1B, M. Tokarz 1D, M. Cichoń 1C, M. Kowalska 1B, N. Szczepaniak 1G, K. Kania 1B, A. Stryjecka 1I, O. Hausner 1B, A. Nagórna 1H, M. Piotrowska 1D, S. Wydra 1E, O. Szmuc 1G, A. Pędrak 1E, G. Drzewi 1F.

Zwycięzcy konkursu  otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.

Celem konkursu było zapoznanie uczniów z życiem i działalnością Marszałka Józefa Piłsudskiego - „wybitnego polityka i wojskowego, przywódcę polskiego ruchu niepodległościowego, walczącego o wolną Polskę”.

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia wystawy prac plastycznych uczniów klas pierwszych, która znajduje się na holu szkolnym.